Cīņa par izglītību MalāvijāAttēlā:Uz vecās skolas pamatiem ceļam jauno. Foto autore:Ieva Ince

Vinsents Zuzē, Ievas Inces tulks un palīgs: „Šai zemei kā bērnam ir visas iespējas augt un kļūt par spēcīgu pieaugušo. Taču tai ir vajadzīga palīdzīga roka, kā mums visiem ir vajadzējis bērnībā. Tu, mās’ Ieva, esi sniegusi šo roku tūkstošiem mūsu ciematu bērnu!”

Projekta būtība: Sākumskolu dibināšana, atbalsts esošajām ciemu skolām un skolotāju apmācība Malāvijas lauku teritorijā. Ieva Ince 13 mēnešus strādāja brīvprātīgo darbu Malāvijā, atbalstot 23 lauku sākumskolas. Šajā laikā Ieva ar ziedotāju atbalstu uzbūvēja divas jaunas skolas un salaboja jumtus vairākām citām. 12 skolām Ieva palīdzēja iekārtot dārzus. Daļu ražas izmanto bērnu uzturā, daļu pārdod, lai iegādātos mācību līdzekļus. Katru mēnesi Ieva rīkoja mācības skolotājiem, nodrošinot uzturu, papīru un rakstāmpiederumus.

Kas? Ieva Ince

Kur? Malāvijā, Āfrikā

Par kādu naudu? Apvienība Humana People to People un Latvijas ziedotāji

Kāpēc tas ir svarīgi?

Malāvija ir piektā nabadzīgākā valsts pasaulē. Aptuveni trešdaļa iedzīvotāju neprot lasīt. Dabas resursi vien nespēj nodrošināt tautas labklājību, izglītība ir svarīgākais attīstības priekšnoteikums. 1994. gadā ieviestā bezmaksas pamatizglītība Malāvijai ir liels izaicinājums, jo valstī uz vienu skolēnu joprojām ir mazāk par vienu grāmatu.Skolotājas Malāvijā lielākoties ir sievietes, kuras strādā par maizes tiesu un algu nesaņem. Lielākā daļa no viņām ir ar pamatskolas izglītību. Malāvijas lauku teritorijā skolotāju trūkums ir tik liels, ka katrs, kas prot rakstīt un lasīt, var kļūt par skolotāju. Vidēji valstī ir viens skolotājs uz 150 bērniem.

Uzzini vairāk!DSC02347.JPG Sākumskoliņas ikdiena

DSC07768.JPG Bērni pirmo reizi dzīvē zīmē ar otu un krāsām

DSC08297.JPG Vecmāmuļa un mazais pie ģimenes pavarda

DSCN3700.JPG Cits vēl tikai piesardzīgi vēro baltās meitenes ierādītās mācību spēles

DSCN9119.JPG Spēlējam ¨Kas dārzā¨ ar sākumskolas bērniem

DSCN9122.JPG Mācības sākumskoliņā

Madailitso.JPG Sākumskolas bērni apgūst higiēnu – mazgāt rokas

DSC01431.JPG Uz vecās skolas pamatiem ceļam jauno

Visu attēlu autore: Ieva Ince

GLEN Latvija projektus finansē: